cropped-moneyplus_co_il.png

שירותים ופתרונות פיננסיים

החדשנות שמתרחשת בתעשיית השירותים הפיננסיים בעשורים האחרונים היא מדהימה. האוכלוסייה ההולכת וגדלה של משתמשי סמארטפונים משנה את הדרך שבה אנשים חושבים על כסף, בנקאות והשקעות.

יש כיום יותר מ-15 מיליון חברות סטארט-אפ בתחום הפינטק בעולם. הן משנות את המודלים הבנקאיים המסורתיים על ידי הצעת שירותים חדשניים שניתן לגשת אליהם בקלות באמצעות סמארטפונים או מכשירים אחרים.

התעשייה הפיננסית מתפתחת במהירות בשנים האחרונות. יחד עם השינוי הזה, התפתחה גם השפה שבה משתמשת התעשייה. על מנת להקל על הבנה טובה יותר של השינויים הללו, נסתכל על כמה מהשינויים הללו וכיצד הם משפיעים על חיי היום יום שלך.

שירותים פיננסיים ניתנים על ידי סוגים שונים של חברות, לרבות בנקים, חברות ביטוח, חברות השקעות, חברות כרטיסי אשראי וברוקרים. שירותים פיננסיים הם לא רק מתן הלוואות או צורות אחרות של הון. הם כוללים גם מוצרים פיננסיים אחרים שאנשים משתמשים בהם כדי לעמוד ביעדי חייהם. למשל, רכישת בית או קניית רכב. ככל שהעולם נעשה גלובלי יותר וההתקדמות הטכנולוגית מתרחשת בקצב מואץ, שיטות בנקאות מסורתיות לא יוכלו לעמוד בקצב השינויים הללו. לכן הצורך בשירותים פיננסיים יגדל באופן אקספוננציאלי על מנת לענות על דרישה זו לשינוי.

העתיד של השירותים הפיננסיים הוא די מגוון וגם מורכב מכיוון שהוא כולל כל כך הרבה היבטים שונים של החיים שעשויים להשתנות באופן משמעותי בעתיד כמו איך אנשים עובדים או איך הם מוציאים כסף.

מוצרים פנסיונים

מהם מוצרים פנסיוניים? מוצרי פנסיה נועדו לספק הכנסה בעתיד. הם מכונים גם מוצרי פרישה.

ההגדרה של מוצר פנסיוני זהה לזו של מוצר השקעה, שהוא "סוג של נייר ערך או נכס שאדם פרטי יכול לרכוש בחסכונותיו". מוצרי פנסיה מוצעים לרוב על ידי חברות ביטוח פרטיות וחברות השקעות, אך הם עשויים להיות מוצעים גם על ידי תוכניות פנסיה בחסות ממשלתית.

ועדת הפנסיה הוקמה בשנת 1998 כדי לבחון את עתיד הפנסיה. זו הייתה תגובה לחשש הגובר שרוב האנשים לא חוסכים מספיק לפנסיה. הם עזרו לוודא שאנשים עדיין יוכלו לחיות בנוחות כשהם פרשו על ידי פיתוח מוצרים פנסיוניים. אלה כוללים קצבאות, מניות ומניות, ותכניות שכר סופי בין רבים אחרים.

ההבדל העיקרי בין פנסיה לסוגים אחרים של ניירות ערך הוא שהפנסיה מספקת תשלומים שוטפים במזומן במרווחי זמן ספציפיים. המשקיעים יקבלו תשלומים תקופתיים למשך שארית חייהם בהתאם לסוג המוצר הפנסיוני שיבחר.

חלק מהאנשים מאמינים שניתן להשתמש בפנסיה כדי לספק הכנסה במהלך הפרישה, בעוד שאחרים מאמינים שחשוב יותר להשתמש בהן כדי להגן על נכסים

מוצרים פנסיונים הם השקעות שנועדו לעזור לאנשים לחסוך כסף לפנסיה. הם בדרך כלל עובדים על ידי השקעת הכסף בנכסים שיכולים לספק הכנסה קבועה או רווחי הון.

הסוג הראשון של מוצר פנסיוני הוא קצבה, שהיא מכשיר שנועד לספק הכנסה קבועה. קצבאות נרכשות בדרך כלל בדולרים נדחים במס, כלומר אם יש לך השקעות אחרות מחוץ לקצבה שלך, תצטרך לשלם מסים על כל הרווחים מהקצבה כאשר ההשקעה תבשיל. הסוג השני של מוצר פנסיוני הוא חשבון נושא ריבית, שאינו מציע הכנסה מובטחת אך עשוי להציע תשואות טובות יותר לאורך זמן מאשר קצבה.

מה זה ביטוח?

ביטוח הוא כיסוי לאירועים עתידיים אפשריים. באופן כללי, מטרותיו העיקריות הן להגן מפני סיכון או לספק אבטחה במקרה חירום או אסון. ישנם סוגים רבים של פוליסות ביטוח לבחירה: פוליסות בריאות, חיים, אובדן כושר עבודה, ביטוח רכב ודירה ועוד.

ביטוח, בצורתו הפשוטה ביותר, עוסק בניהול סיכונים. חברות הביטוח לוקחות על עצמן את הסיכונים הפיננסיים של דברים שקורים ללקוחות שלהן כמו שריפות, גניבות וכו' תמורת תשלום. הבבלים הקדומים היו האנשים הידועים הראשונים שהשתמשו בביטוח להגנה מפני סכנות טבעיות שעלולות להשפיע על אדם או קהילה. ביטוח הוא נושא שיכול להיות קשה להבנה. זה יכול להיות גם מכירה קשה עבור לקוחות. סעיף זה ייתן לך את היסודות על מהו ביטוח, איך הוא עובד ומה עליך לדעת לפני רכישתו.

איך עובד הביטוח?

אנו מאמינים ששקיפות חיונית בכל תעשייה שבה אנשים משקיעים כסף שהרוויחו בעבודה קשה, ואנו גאים במחויבות שלנו להיות שקופים ככל האפשר לגבי כל היבטי הביטוח. קשה להבין את עולם הביטוח. האינטרנט הוא לעתים קרובות מקום מבלבל אפילו עבור הצרכנים המנוסים ביותר. סעיף זה יפרק את עולם הביטוח לכמה מושגי יסוד שיהיה קל יותר להבנה. ישנם שלושה שלבים עיקריים בתהליך רכישת פוליסת ביטוח: חיתום, ביצוע החוזה וטיפול בתביעות. ראשית, חתמים מעריכים את בקשתך ואת זכאותך לכיסוי בשמך בהתבסס על כמה גורמים. חברות הביטוח מספקות הגנה מפני הפסדים כספיים מאירועים מצערים כמו מוות, מחלה, פציעה או אסונות טבע. חברות הביטוח גובות פרמיה שנתית לפי פרופיל הסיכון של האדם וכמה כיסויים הם צריכים.

עולם ההשקעות

עולם ההשקעות יכול להיות מאיים עבור משקיעים חדשים. קשה לדעת מאיפה להתחיל ומהן הזדמנויות ההשקעה הטובות ביותר.

סעיף זה עוסק בהשקעה במגוון מניות, אג"ח, קרנות נאמנות, נדל"ן, מטבעות קריפטוגרפיים.

השקעה היא תהליך של השקעת כסף, זמן או אנרגיה במאמץ מתוך ציפייה לקבל משהו בעל ערך בתמורה. השקעה היא תהליך ארוך טווח הדורש סבלנות וידע. עולם ההשקעות יכול להיות קשה להבנה למי שלא מכיר אותו. יש הרבה מה ללמוד לפני שתוכל להתחיל להשקיע ולהרוויח כסף, אבל אם תעשה את זה נכון, תוכל ליהנות מפירות העבודה שלך.

אחת הדרכים להפוך למומחה בעולם ההשקעות היא באמצעות קריאת ספרים בנושא; ישנם רבים ושונים זמינים באמזון ובמקורות אחרים. למי שמעדיף מדריכי וידאו, ישנם גם קורסים זמינים באינטרנט המלמדים על מניות, אג"ח, קרנות נאמנות והזדמנויות השקעה אחרות למתחילים או מומחים כאחד.

השקעה בעסק היא מאמץ מסוכן. יש אנשים שלוקחים את הסיכון מבלי לדעת מהם הסיכונים, בעוד שאחרים מבינים היטב למה הם נכנסים.

ישנן שתי דרכים להשקיע במניות: מניות ואג"ח. מניות נותנות לך בעלות בחברה, בעוד שאג"ח לא. ישנם סיכונים הקשורים לשתי שיטות ההשקעה, אך לאג"ח יש סיכון נמוך יותר מכיוון שיש להן ריבית קבועה ומספקות יציבות למשקיע.

ישנם סוגים רבים ושונים של שיטות השקעה שתוכלו לבחור מהן, אך שלושת אלו מציעות תשואות גבוהות יותר למשקיעים שמוכנים לקחת את הסיכון: קניית מניות, קניית בוטים למסחר במט"ח והשקעה במתכות יקרות כמו זהב או כסף.

המאמר באדיבות בסט אינס שירותים פיננסים: BEST INS היא חברה המספקת שירות פיננסי מעולה בישראל. החברה מנוהלת על ידי מיכאל גרמולין, בעל תואר בחינוך וחברה. ערכי הליבה של בסט אינס הינם שביעות רצון הלקוחות, שקיפות ואמון. אלה הם הערכים שמייחדים אותנו מחברות אחרות בענף זה.

פתרונות פיננסיים
קמגרה בישראל