cropped-moneyplus_co_il.png

תביעת אובדן כושר עבודה

ראשית, גישה אופטימית ואחראית נחוצה מאוד במקרה של תביעות מסוג אובדן כושר עבודה. הרבה אנשים רוצים לחשוב שהם יהיו בריאים, צעירים ומאושרים לנצח נצחים. קל להימנע מלחשוב על סוגים אחרים אלה של ימים עם מחלות, פציעות או תאונות. אבל עדיף להיות אחראי ולהתכונן לגרוע מכל. עדיף לכם באמת להתחיל לחשוב על ההשלכות של המעשים שלכם היום.

אתה יכול להתמקד במה שיש לך עכשיו ולהיות מאושר עם זה או להתכונן למה שיגיע כדי להיות מוכן גם לימים אחרים.

  • במידה ואדם לא יוכל לעבוד בגלל תאונה או מחלה, מה יקרה אז?
  • מה אם הוא יגלה שהוא חולה ואינו מסוגל לעבוד כמו קודם?

אם אתה מחפש קריירה לאחר פרישה, או שאתה כבר בפנסיה, הקדיש זמן כדי למצוא לעצמך עבודה. זה נועד לעזור להתכונן להשלכות של אי-יכולת לעבוד יותר אם זה בגלל פרישה או נכות.

בואו ננסה להבין יותר לעומק מהו מצב של אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה מיועד לזמנים שבהם אינך מסוגל לעבוד – ללא קשר לסיבה.

אולי אתה לא מודע, אבל המדיניות של חברות הביטוח עשויה להשתנות מעת לעת. לכן, תמיד קיים סיכון שמה שחשבת שכוסה וכיצד הוא כוסה עשוי להשתנות. יכולות להיות אפילו החרגות ודרישות אחרות כמו צורך לקחת תחילה חופשת מחלה ללא תשלום לפני שאתה זכאי לביטוח אובדן כושר עבודה.

לרוע המזל, בבואם לתבוע את כספם, אנשים רבים עלולים להיתקל בבעיות עם חברות הביטוח לצורך מימוש זכויותיהם.

המלצת קריאה: תביעת אובדן כושר עבודה (מאמר מאת עורך דין נוה חגי)

ביטוח אובדן כושר עבודה – למה חשוב לשים לב?

חשוב לציין שללא תשומת לב מדוקדקת בעת רכישת פוליסת הביטוח, ייתכן שלמבוטח אין את הכיסוי הדרוש לו. אם משהו קורה והם צריכים את זה, יכול להיות שהוא לא שם. כאשר אתם מתמודדים עם חוסר יכולת לעבוד מסיבה פיזית-רפואית, מה שיכול לעזור לכם לצלוח את התקופה הזאת בשלום זו פוליסת ביטוח הכוללת כיסוי למצב של אובדן כושר עבודה.

אם תהיו נכים, חלילה, תוכלו לקבל תשלום חודשי שיחליף את המשכורת שלכם שעכשיו כבר לא רלוונטית יותר. לעיתים קרובות ניתן לכלול ביטוח אובדן כושר עבודה כחלק מרכישת ביטוח חיים או ביטוחים אחרים.

ישנה בעיה מרכזית שאתם צריכים להיות מודעים לה. ישנם סעיפים בפוליסות שיכולים לבטל את הכיסוי שלך. העובדה שאתה משלם עבור הביטוח במשך שנים לכשעצמה לא מבטיחה שתעמוד בתנאים, ואכן תהיה מכוסה בעת הצורך. וביתר פירוט, אלו הם הדברים שצריך לשים לב אליהם:

  1. כלל שלושת החודשים: הכיסוי הביטוחי לרוב נכנס לפעולה מהחודש הרביעי ואילך מהרגע שנגרם למבוטח אובדן כושר עבודה. במילים אחרות – לרוב, כיסוי עבור אובדן עבודה לא יהיה בתוקף במשך שלושת החודשים הראשונים. לכן תצטרך לתכנן את התקופה הזו בידיעה שלא יבוצעו תשלומים מחברת הביטוח לחשבונך.
  2. מלכודת עיסוק סביר: כשמדובר על “עיסוק סביר” יש פתח רחב לפרשנויות, מה שמקשה להסביר את היישום המשפטי שלו בצורה קונקרטית. בכל אופן, ברוב הפוליסות כתוב שאתה יכול לקבל תשלום כל עוד אתה לא יכול לעשות את העבודה שלך או עבודה מקבילה במקומה, המתאימה לכישורייך. זה עלול לגרום לחילוקי דעות שלא יועילו עבורך כמבוטח.
  3. דרישת 75%: המשמעות המעשית של סעיף זה היא להוכיח כי המבוטח איבד 75% מכושר עבודתו. לדוגמא: אם הוא עבד 10 שעות ביום לפני התאונה ויכול לעבוד רק 5 ואפילו 4 אחריה, הוא לא יקבל כל פיצוי כי הפגיעה לא הפחיתה את כושר העבודה שלו ב-75%.

דחייה של חברת ביטוח אינה סוף העולם ואסור לקבלה כסוף פסוק. חשוב לדבר עם עורך דין המתמחה בתחום של אובדן כושר עבודה. הוא יכול לעזור לך לגרום לחברת הביטוח לקבל את ההחלטה הנכונה ולהעניק לך תשלומים.

תביעת אובדן כושר עבודה

מהי ההגדרה של "אובדן כושר עבודה"

כאשר מחלה או חירום רפואי עוצרים אותך מלעבוד, זה יכול לשבש את שגרת היום שלך. מצב זה מוגדר "אובדן כושר עבודה". זו יכולה להיות תאונה או מחלה שמשאירה אותך חלילה ללא יכולת לעבוד עקב שינוי במצבך הבריאותי. כאשר אתה או כל אדם אחר מרגיש שהוא כבר לא מסוגל לעשות את עבודתו, מגיע שלב ההתייעצות עם כולל גורמים מוסמכים רופא תעסוקתי שבסמכותו לתת את האבחנה. לאחר קבלת אבחנה זו, האדם יסווג כבלתי כשיר לעבוד, ועכשיו הוא צריך להבין מה מותר לו לעשות, מבחינת החוק, כדי להתמודד עם ההתרחשויות החדשות הללו בחייו.

השלכות שליליות של אי היכולת לעבוד

אובדן פרנסה

מי שרגיל לרמת הכנסה מסוימת על פי רוב תלוי בהכנסה הזאת להוצאות מחייה והוצאות שוטפות אחרות.

בין אם משלמים לך בעבודתך 3000 או 30,000 ₪ על בסיס חודשי, זה עדיין שכר קבוע שכל עובד מתרגל אליו כהכנסה קבועה המממנת את הוצאותיו.

הוצאות, הכנסות, תוכניות עתידיות, תשלומים על גז, חשמל, ארנונה ומים.

אם נפצעת ואינך יכול לעבוד פיזית או שאתה סובל ממחלה ארוכת טווח המסכנת את עבודתך, הכנסתך תפחת באופן מיידי ובאופן משמעותי.

במצב זה, חלק מהאנשים אינם עובדים יותר עקב מוגבלותם. זה יוצר השפעה מוחשית בצורה של הכנסה מוגבלת עד אפסית שמגיעה לחשבון הבנק, והרי שכך לא ניתן לחיות בכבוד ובוודאי שלא בצורה מלאה.

סבל נפשי ופסיכולוגי

אנשים רבים מתחזקים שגרת בוקר קבועה הכוללת התארגנות ויציאה לעבודה.

הם נכנסים לעבודה, מנסים לבצע כמה שהם יכולים במהלך היום ואז בסופו של דבר הולכים הביתה בערב. לרוב הם מגיעים עייפים בסוף היום אבל יש בזה גם סיפוק ותחושת ביטחון שהשגרה הזו מייצרת.

איך נראים החיים של מי שכבר לא יכול לעבוד? הוא לא יוכל ללכת למשרד, הוא לא יראה יותר את הקולגות לעבודה, וכבר אין סיבה לקום מוקדם בבוקר. החיים משתנים מהר.

זה יכול להיות מצב די קשה להתמודדות ומומלץ להיעזר בגורמים מקצועיים מתחום הטיפול בנפש כדי למצוא את הפרספקטיבה הנכונה שתעזור לכם לצלוח את התקופה הבעייתית.

 

מה אתה יכול לעשות כדי להתכונן לכך שלא תוכל יותר לעבוד?

בשנת 2008 הוכנס בישראל חוק חדש בשם חוק הפרשות לפנסיה חובה. החוק מחייב מעסיקים להפריש אחוז מהכנסתו של אדם לקרן פנסיה, אליה יוכל האדם לגשת לאחר פרישתו. קרנות הפנסיה מציעות ביטוח לאובדן כושר עבודה, כלומר מכסות את העובד במקרה של תאונה או מחלה המונעת ממנו לעבוד.

אלא שלא פעם יש בנוסח הביטוחי תנאים שמקשים על קבלת הכספים. לכן, מומלץ לך לקרוא הכל בעיון לפני שאתה חותם על תוכנית פנסיה מכל סוג שהוא. במקרים רבים יידרש סיוע של עורך דין תאונות עבודה מקצועי המתמחה בתחום.

אובדן כושר עבודה
קמגרה בישראל